Mit ehettek a tömlöcökbe, rács mögé vetett emberek a történelmi korokban? (II/2.)

A börtönök az ókorban nem büntetőhelyek voltak, oda zárták be a letartóztatottakat, a kivégzésükre várókat. Az ellátásuk attól függött, melyik társadalmi rétegből származtak. Forrás: Wkipédia
